top of page

Carrier Ethernet

Vysokorýchlostné, bezpečné a finančne výhodné prepojenie vašich sietí s nízkym oneskorením

Výhody siete Ethernet

Nízke oneskorenie

Maximálna bezpečnosť siete

Úspora nákladov vďaka flexibilite

Vneste do svojej siete rýchlosť, škálovateľnosť a bezpečnosť

Služba využíva našu ethernetovú sieť a vďaka tomu je výborným riešením prepojenia vašich LAN sietí (pobočiek). Vďaka vlastnostiam ethernetových sietí je toto riešenie nákladovo efektívne, bezpečné a, samozrejme, škálovateľné. Škálovateľnosť je veľmi dôležitý faktor, ktorý pomáha vášmu biznisu rásť. Vysokorýchlostné prepojenie s nízkym oneskorením vám môžeme poskytnúť v topológii point-to-point, ale aj point-to-multipoint. 

Výhody služby Carrier Ethernet

Ethernetová sieť

Vďaka službe Carrier Ethernet môžete využiť všetky výhody ethernetovej siete a zároveň spĺňať medzinárodné štandardy. Ak potrebujete mať svoje siete prepojené vysokou rýchlosťou a predovšetkým spoľahlivo, toto riešenie je pre vás ideálnou voľbou. Vďaka veľmi nízkemu oneskoreniu medzi sieťami si môžete užívať komfortné využívanie vašich aplikácií.

Využitie

Služba Carrier Ethernet je vďaka svojim vlastnostiam vhodná pre širokú škálu riešení a aplikácií. 

 • Vytvorenie spoľahlivej a škálovateľnej WAN siete na prepojenie vašich LAN sietí a dátových centier

 • Online prenos dát a médií, napríklad videosúborov vo vysokom rozlíšení

 • Ukladanie a zálohovanie veľkých objemov dát s dôrazom na rýchlosť

 • Prevádzka citlivých aplikácií s požiadavkou na nízke oneskorenie, akými sú napríklad transakčné systémy, databázové systémy a ďalšie

 • Komunikácia v reálnom čase medzi dátovými centrami či servermi a dátovými úložiskami

Variabilita a škálovateľnosť

Škálovateľnosť, teda rozširovanie, je v ethernetovej sieti veľmi jednoduchá a nákladovo nenáročná, čo je jedným zo základných požiadaviek každej dynamickej a rastúcej spoločnosti. So službou Carrier Ethernet máte zároveň k dispozícii širokú škálu možností architektúry siete. Základom je možnosť výberu topológie, môžete tak využiť topológiu point-to-point alebo point-to-multipoint. Ďalej si môžete zvoliť napríklad možnosť s dedikovanými portami alebo s využitím VLAN sietí podľa toho, akú protokolovú transparentnosť požadujete. Viac o možnostiach architektúry siete nájdete v časti Technické parametre služby.

Bezpečnosť

Bezpečnosť je jedna zo základných požiadaviek moderných spoločností na ich siete. Najmä v prípade prepájania firemných LAN sietí s dátovými centrami je tento parameter kľúčový. Vďaka ethernetovej sieti môžete postaviť bezpečnosť na prvé miesto a zvoliť takú architektúru siete a konfiguráciu, ktorá udrží vaše cenná dáta v bezpečí.

Ako služba funguje

Technické parametre služby

Súčasťou služby je odborná konzultácia a tiež profesionálna podpora v režime 24/7/365. 
Služba Carrier Ethernet ponúka 2 základné topológie prepojenia vašich sietí, či už ide o LAN siete (pobočky) alebo o dátové centrá. Vybrať si môžete topológiu point-to-point alebo point-to-multipoint s prakticky neobmedzeným počtom prepojených sietí.

 

Podľa vašich požiadaviek si následne môžete zvoliť správny variant siete:

 • Ethernet Virtual Private Line – EVPL
  Variant EVPL okrem Eth portov využíva aj VLAN siete, a z toho dôvodu ponúka nižšiu protokolovú transparentnosť. Výhodou však je, že sa za vás postaráme o správu VLAN sietí a riadenie služby je tak veľmi jednoduché, pričom máte stále k dispozícii široké možnosti konfigurácie.

 • Ethernet Private Line Light – EPL Light
  Tento variant vám ponúka dedikované Eth porty, vďaka čomu získavate maximálnu protokolovú transparentnosť. Zároveň máte možnosť vlastnej správy VLAN sietí, či už ide o ich vytváranie alebo konfiguráciu. Kompletné virtuálne spojenie vašich aplikácií a ich komunikáciu tak máte pod vlastnou kontrolou.

Stačí, ak nám poviete, čo potrebujete, a my sa vám ozveme čo najskôr

Ďalšie produkty, ktoré by vás mohli zaujímať

Colocation

Bezpečný priestor na vaše servery s vysokou dostupnosťou

Internet Business

Garantované symetrické pripojenie pre náročných s SLA

Internet Standard

Cenovo efektívne pripojenie na internet prostredníctvom DSL technológie

bottom of page