top of page

Telekomunikačný operátor zameraný na biznis

o_nas_m.png

Telekomunikačný operátor O2 Business Services vznikol v roku 2015 odčlenením korporátnej divízie O2 Slovakia do samostatnej spoločnosti na účely zvýšenia efektivity, flexibility a s cieľom zlepšiť kvalitu služieb pre firemných klientov.

Dôležité míľniky 

2007

Príchod O2 na slovenský trh 

Začiatok predaja mobilných služieb na slovenskom trhu pod značkou O2.

2012

Prví s LTE

Ako prví sme spustili pilotnú komerčnú prevádzku najrýchlejšej LTE siete vo vybraných obciach západného Slovenska. 

2015

Odčlenenie O2 Business Services

Odčlenenie korporátnej divízie O2 Slovakia do samostatnej spoločnosti O2 Business Services na účely zvýšenia efektivity, flexibility s cieľom zlepšiť kvalitu služieb pre firemných klientov.

Vlastná celoslovenská fixná sieť

Vybudovanie vlastnej celoslovenskej fixnej siete v licencovanom pásme 3,7 GHz. Sieť je pripravená na realizáciu fixných hlasových a dátových služieb. 

Nové portfólio služieb 

Spoločnosť O2 Business Services dopĺňa svoje portfólio o fixné hlasové a dátové služby a o profesionálne ICT riešenia, vďaka čomu disponuje plnohodnotným portfóliom telekomunikačných služieb. 

3. raz zamestnávateľom roka 

Po tretí raz sme sa stali zamestnávateľom roka. Umiestnili sme sa na 1. mieste v kategórii veľkých firiem štúdie Best Employers Slovensko, ktorú realizuje spoločnosť Aon Hewitt, celosvetový líder v oblasti ľudských zdrojov a outsourcingu.

2017

Ďalšie ISO certifikácie

Hneď začiatkom roku 2017 sa nám podarilo dokončiť proces certifikácii a získať ďalšie ISO certifikáty. Konkrétne BS 10500 Systém manažérstva proti úplatkárstvu a ISO 20000-1 Systém manažérstva IT služieb. 

Spoľahlivý partner nielen pre váš biznis

Národné informačné stredisko Slovenskej republiky nás vyhodnotilo ako Spoľahlivého partnera vo verejnom obstarávaní. Bola nám udelená PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI, ktorej hrdým nositeľom sme od mája 2017.

S osobnými údajmi nakladáme citlivo

Získali sme ISO 27018 pre ochranu osobne identifikovateľných informácií (PII) vo verejných cloudoch. S vašími osobnými údajmi pracujeme naozaj bezpečne, pri dodržiavaní všetkých nevyhnutných postupov.

2019

O2 sa stalo už po desiatykrát po sebe víťazom v kategórii najlepší operátor na Slovensku

Stali sme sa už po desiaty krát po sebe víťazom nezávislej ankety „Techbox roka“, v ktorej čitatelia hlasujú aj v kategórii najlepší operátor na Slovensku. Výsledky potvrdzujú fakt, že zákazníci uznávajú nielen férový prístup, no oceňujú aj inovácie, ktoré im počas celého roka prinášame.

ISO 22301:2012 – Systém manažérstva kontinuity podnikania

Vďaka nášmu novému certifikátu ISO 22301:2012 sme pripravení na nečakané. Medzinárodná norma pre systém riadenia kontinuity podnikania potvrdzuje schopnosť spoločností znížiť pravdepodobnosť výskytu, prípravu a reakciu na náhle udalosti, minimalizovať straty a maximalizovať čas obnovy kritických funkcií.

2021

4G LTE+

Viac ako 50% populácie môže na našej sieti surfovať rýchlosťou až 227 Mbps.

Spustenie VoWiFi do komerčnej prevádzky

Odteraz sú naši zákazníci dostupní všade tam, kde je WiFi.

Spustili sme e-SIM

SIM kartu už nemusíte vkladať do zariadenia, jednoducho zosnímate QR kód.

Spustili sme 5G sieť

Spustili sme komerčnú prevádzku 5G siete, naši zákazníci môžu surfovať v Gigabitoch za sekundu.

2009

1. raz operátorom roka 

O2 sa po prvýkrát stalo mobilným operátorom roka. 

2014

V ČR ako na Slovensku

Zrušili sme roaming v Česku. Z ČR voláte, SMS-kujete a využívate internet za ceny ako doma. 

2016

Operátorom roka už po 7. raz 

Stali sme sa už po siedmykrát za sebou víťazom nezávislej ankety „TECHBOX roka“. Výsledky nezávislej ankety potvrdzujú, že zákazníci oceňujú férový a transparentný prístup a nové myšlienky na telekomunikačnom trhu.

Najmodernejší prenosový voz 

Po spustení služieb IPTV sme sa rozhodli multimediálny obsah aj produkovať. Kúpili sme najmodernejší OB Van slúžiaci na produkciu a následný live prenos akýchkoľvek udalostí. Vybavením sa náš prenosový voz radí k európskej špičke. 

Najväčší česko-slovenský operátor

Integrovaný telekomunikačný operátor O2 je v súčasnosti s viac ako 8,6 miliónmi mobilných a pevných liniek najväčším česko-slovenským telekomunikačným operátorom. Presnejšie služby O2 používa 6,8 milióna mobilných a 1,8 milióna fixných zákazníkov. Bohaté skúsenosti z oboch trhov nám pomáhajú poskytovať našim zákazníkom prvotriedne služby. 

Najmodernejšia chrbticová sieť 

V súčasnosti pracujeme na novom koncepte najmodernejšej optickej chrbticovej siete. Nedávno sme sa výrazne posunuli vpred nadobudnutím medzimestskej optickej siete od viacerých domácich poskytovateľov. 

Prvá ponuka neobmedzených služieb v celej EÚ

Ako prvý operátor na slovenskom trhu sme predstavili EÚ flat, teda neobmedzené volania, neobmedzené SMS a obrovskú porciu dát v rámci celej EÚ.

Certifikáty ISO a NBÚ

Získali sme certifikáty ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 27001:2015 a Potvrdenie o priemyselnej bezpečnosti NBÚ, čím sme potvrdili dodržiavanie štandardov manažérstva kvality organizácie, bezpečnosti informácii a enviromentálneho manažérstva.

2018

O2 má už viac ako dva milióny zákazníkov

Revolučné kroky na telekomunikačnom trhu, zavádzanie nových produktov a intenzívne budovanie siete, znižovanie cien a zvyšovanie dát malo pozitívny rast našej bázy a v prvej polovici septembra sme prekročili dvojmiliónovú hranicu zákazníkov.

4G LTE sieť je dostupná už pre vyše 95 % ľudí na Slovensku

V treťom kvartáli sme zvýšili dostupnosť 4G signálu. Vlastnou 4G LTE sieťou pokrývame už vyše 95% obyvateľov.

2020

Nový ISO certifikát

začiatkom roku 2020 sme úspešne absolvovali certifikáciu ISO 37001:2016.

LTE posledná míľa aj pre biznis zákazníkov

Spustili sme komerčnú prevádzku Business FIX LTE, ktorá na rozdiel od bežného LTE pripojenia prináša aj SLA.

Tretí rok najväčšie pokrytie LTE

Už tretí rok v rade sme operátor s najväčším pokrytím 4G LTE sieťou.

Stačí, ak nám poviete, čo potrebujete, a my sa vám ozveme čo najskôr

bottom of page