Videoconference

Organizujte stretnutia tvárou v tvár bez ohľadu na vzdialenosť

Úspora nákladov na organizáciu meetingov 

Kvalitná komunikácia „face to face“ aj na veľké vzdialenosti

Prístup aj cez mobilné či desktop zariadenia

Záznam videokonferencie

Ušetrite náklady na cestovanie – cestujte radšej po sieti

Služba Videokonferencie ušetrí čas, zníži náklady na cestovanie a zvýši produktivitu. Cenovo efektívnym spôsobom realizuje stretnutia s dokonalým obrazom s Full HD rozlíšením a s HD priestorovým zvukom. 


Zapojte sa do konferencie kdekoľvek. Videokonferenčné riešenie ponúka prístup aj cez mobilné či desktop zariadenia – nie ste viazaní na rokovaciu miestnosť.

Výhody služby Videoconference

 • Úspora času a nákladov na cestovanie

 • Jednoduchá a rýchla inštalácia a ovládanie

 • Možnosť využitia aj na telekonferenciu

 • Kompatibilita s konkurenčnými videokonferenčnými systémami (Polycom/Lifesize/Avaya/Huawei/Cisco)

 • Príjemné používateľské prostredie

 • Bezpečná komunikácia na základe autorizácie

Ako služba funguje

Základ videokonferenčného riešenia tvorí MCU – Multipoint Control Unit – centrálna jednotka podporujúca viacbodové spojenie vo Full HD alebo v HD kvalite. K MCU sa následne pripájajú jednotlivé koncové body (end-poits) videokonferencie. V typickom prípade sa MCU inštaluje v centrále spoločnosti a koncové body v pobočkách.

Centrálna jednotka (MCU)

Yealink VC120-12X – Centrálne videokonferenčné riešenie (MCU) s 8-cestnou licenciou, Full HD video 1920 x 1080 px, 12x optický zoom, horizontálny pozorovací uhol je 70°. Keďže centrálna jednotka je zároveň koncovým bodom, v centrálnej lokalite už netreba inštalovať žiadne ďalšie videokonferenčné zariadenia. Toto riešenie je vhodné pre väčšie konferenčné miestnosti.

MCU s 8-cestnou licenciou umožňuje realizovať videokonferenciu až so siedmimi účastníkmi (7x end-points). V prípade záujmu o pripojenie vyššieho počtu end-pointov sa s nami skontaktujte, pripravíme Vám ponuku riešenia na mieru, presne podľa Vašich predstáv.

Koncové body videokonferencie (end-points)

V prípade potreby videokonferenčného prepojenia len dvoch lokalít netreba inštalovať centrálnu jednotku. Všetky koncové body dokážu vzájomne komunikovať v režime 2-cestnej videokonferencie.

Yealink VC120-12x – Phone end-point

Koncový terminál k videokonferenčným zostavám Yealink. Full HD video, 12x optický zoom, priestorový HD zvuk, horizontálny pozorovací uhol 70°. 
 

Dokonalý obraz zaisťuje kamera s Full HD rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, priestorový zvuk sprostredkúva VCS telefón s tromi integrovanými mikrofónmi a s reproduktorom pokrývajúcim 360°. Dosah HD zvuku možno rozšíriť až na 5 m pomocou prídavných mikrofónov Yealink CPE80.

 

Súčasťou balenia je Kodek VC120-12X, VCS telefón VCP41, HD PTY kamera VCC20, 2 rozširujúce mikrofóny CPE80, diaľkový ovládač a montážna súprava na uchytenie kamery a kabeláž.

Yealink VC120-12x – MIC end-point

Koncový terminál k videokonferenčným zostavám Yealink. Full HD video, 12x optický zoom, priestorový HD zvuk, horizontálny pozorovací uhol 70°, Micpod. Dokonalý obraz zaisťuje kamera s Full HD rozlíšením 1920 x 1080 pixelov. Kvalitný príjem hlasu zabezpečuje mikrofón zaisťujúci pokrytie 360°.

Súčasťou balenia je Kodek VC120-12X, drôtový mikrofón VCM30, HD PTZ kamera VCC20, diaľkový ovládač a montážna súprava na uchytenie kamery a kabeláž.

Yealink VC110 – 4X – end-point

Vhodný pre menšie konferenčné miestnosti. Full HD video 1920 x 1080 px, 4x digitálny zoom, HD zvuk, podpora duálnych displejov, lokálne nahrávanie na USB disk.


End-pointy (pobočkové riešenia) sú ponúkané vo variante s audiokonferenčným telefónom (VCS telefón VCP41), alebo s drôtovým mikrofónom/bez drôtového mikrofónu (VCM30). Variant s telefónom môže zákazník používať ako klasickú audiokonferenciu bez potreby dokupovať ďalšie zariadenie.

Yealink SIP VP-T49G

K videokonferenčnému systému Yealink možno pristupovať aj cez mobilné či desktop zariadenie, prípadne pomocou prémiového IP videotelefónu Yealink SIP VP – T49G.

Telefón ponúka kvalitný 8" dotykový IPS LCD displej s rozlíšením 1280 x 800 pixelov a prenos videa a zvuku v HD kvalite. Telefón má integrovanú polohovaciu Full HD kameru s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, účastníci videohovoru vás tak uvidia vo Full HD rozlíšení.


Telefón podporuje duálne Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth v štandarde 4.0 s EDR a s výstupom HDMI. Vďaka integrovanému USB portu dokáže telefón hovory aj nahrávať. Telefón Yealink SIP VP-T49G možno vďaka podpore IPv6 a integrácii s najrozšírenejšími IP PBX systémami (Asterisk, 3CX, Broadsoft atď.) použiť aj v najmodernejších sieťových štruktúrach.

Yealink VCD softvér (Windows)

Softvérová aplikácia k VCS riešeniam Yealink. 


Podpora HD obrazu a zvuku, podpora SIP/H.323, spoločné využívanie plochy vo Full HD, pokročilé zabezpečenie. Program je kompatibilný s OS Windows od verzie XP, s podporou NAT.

Yealink VCM app pre tablety a smartfóny

Yealink VCM (Video Conferencing Mobile) verzia pre Android 4.4 a staršie/iOS 8.0 a staršie, podporuje video v HD kvalite, NAT a inteligentný firewall. 

Technické parametre služby

Videokonferencie Yealink sú nenáročné na šírku pásma. Pohodlne si tiež vystačia aj s 512 kb/s pri HD rozlíšení, pre Full HD video postačuje 1 Mb/s. Neprerušovaná videokonferencia pri kolísavých podmienkach siete je zabezpečená inteligentným dynamickým nastavením šírky pásma – netreba preto investovať do modernizácie siete.


Video rozlíšenie:

 • Full HD 1080P pri 30 fps (1920 x 1080), od 1 Mb/s

 • 720P (1280 x 720), od 521 kb/s

 • W448P (768 x 448),WQVGA (400 x 240)

 • 4CIF (704 x 576), CIF (352 x 288)

Video štandardy:

 • H.264 vlastný profil so šírkou pásma 1 Mb/s, H.264, H.263

 • dynamické nastavenie šírky pásma

 • stratovosť paketov len 8 % pri videu a 20 % pri audiu (Forward Error Correction)


Komunikačné protokoly:

 • H.323/SIP

 • duálny stream protokol: H.239/BFCP (SIP)

 • FECC: H.224/H.281

 • H.323 rodina protokolov:H.245,H.225,H.235,H.241

 • podpora gatekeeper účtu a SIP účtu

Sieť a bezpečnosť - vychádza z IP security – HTTPS, OpenVPN, VLAN/Diffserv QoS, 802.1X, SIPS, SIP SRTP

 • TCP/IP (IPv4), DHCP/statická IP

 • HTTP/HTTPS web server

 • SRTP/TLS, AES šifrovanie

 • QoS: 802.1p/Q, Diff-serv

 • IEEE802.1X, LLDP-MED, VLAN

 • synchronizácia času a dát, SNTP
   

Stačí, ak nám poviete, čo potrebujete, a my sa vám ozveme čo najskôr

Ďalšie produkty, ktoré by vás mohli zaujímať

IP Connect

Prepojte svoje pobočky spoľahlivo, výhodne a predovšetkým bezpečne

Internet Business

Garantované symetrické pripojenie pre náročných s SLA

Teleconference

Telefonické online spojenie troch a viacerých osôb

PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI ZA ROK 2017

PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI ZA ROK 2018

PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI ZA ROK 2019

POTVRDENIE O PRIEMYSELNEJ

BEZPEČNOSTI

Prihláste sa na odber noviniek

V súlade so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a Vyhlásením o spracúvaní osobných údajov týmto udeľujem spoločnosti O2 Business Services, a. s. súhlas so spracovaním osobných údajov v rozsahu uvedenom vo formulári za účelom zasielania noviniek.

© O2 Business Services, a. s.

Aupark Tower, Einsteinova 24, 851 01 Bratislava, Slovak Republic

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.