Museli sme vyriešiť, ako efektívne spravovať stovky mobilných zariadení pre sieť predajcov na diaľku

Updated: Mar 31

Vzdialená správa zariadení, obsahu a služieb

Inovatívne využitie firemných smartfónov a tabletovZákazník pri rozbiehaní novej predajnej siete potreboval zabezpečiť zariadenia pre predajcov po celom Slovensku s prístupom do dátového centra pre predvádzanie sortimentu, ponuky, uzatváranie zmlúv a realizáciu objednávok.Čo sme museli vyriešiť:


  1. Potrebu vzdialenej obsluhy a zabezpečenia zariadení pre nezávislých predajcov. Ochranu firemných dát, kontaktov, predajných výsledkov a jednoduchú škálovateľnosť celého ekosystému.

  2. Prístup do dátového centra, uzatváranie zmlúv a objednávok na diaľku.

  3. Vhodné a spoľahlivé zariadenia pre predajcov.Ako sme to v O2BS vyriešili


Zákazníkovi bolo navrhnuté riešenie prostredníctvom zdieľaného dátového balíka DATA POOL s obmedzením dátového balíka jednotlivých tabletov na maximálne 5 GB dát s FUP spomalením prenosu po vyčerpaní balíka.

  • Zároveň boli dáta smerované do privátneho APN, nakoľko išlo o komunikáciu citlivých údajov a pripájanie do internej siete zákazníka.

  • Súčasťou dodávky boli profesionálne tablety Samsung s implementovaným Mobile Device Management riešením Samsung KNOX, ktoré odstránilo potrebu zvolávania zariadení „na centrálu” v prípade aktualizácie nových verzií aplikácie. KNOX zabezpečil ochranu zariadení pred nepovoleným použitím vynútením bezpečnostnej politiky.

  • Zákazník využil možnosti KNOX-u napríklad na zablokovanie použitia SD karty, používanie súkromného e-mailového konta alebo prístupu na internet mimo firemnej siete z dôvodu obavy pred únikom cenných obchodných informácií.

  • Škálovateľnosť riešenia garantujeme zákazníkovi zmluvne tak, že čerpanie dát z DATA POOL-u je pravidelne vyhodnocované. Zákazník má mesačne a dokonca aj v priebehu mesiaca k dispozícii prehľadný report čerpania dát a v prípade nárastu prevádzky na „strop“ aktuálneho objemu DATA POOL-u požiada cez zákaznícky portál o navýšenie.

  • Implementácia tohto riešenia netrvala dlhšie ako 96 hodín.Použité služby a riešeniaMáte aj vy záujem o podobné riešenie alebo riešenie šité na mieru?

Stačí kontaktovať nášho špecialistu, ktorý s vami dohodne všetky detaily:

  • E: obchod@o2bs.sk

  • T: +421 2 1234 5678Zaujímať by vás mohli aj tieto naše riešenia:Na stránky Telekomunikačné riešenia pre biznis v digitálnej dobe >


PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI ZA ROK 2017

PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI ZA ROK 2018

PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI ZA ROK 2019

PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI ZA ROK 2020

POTVRDENIE O PRIEMYSELNEJ

BEZPEČNOSTI

Prihláste sa na odber noviniek

V súlade so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a Vyhlásením o spracúvaní osobných údajov týmto udeľujem spoločnosti O2 Business Services, a. s. súhlas so spracovaním osobných údajov v rozsahu uvedenom vo formulári za účelom zasielania noviniek.

© O2 Business Services, a. s.

Aupark Tower, Einsteinova 24, 851 01 Bratislava, Slovak Republic

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.