Nasadenie MDM riešenia v sieti predajní potravín sa ukázalo ako najefektívnejšie

Updated: Mar 31

Vzdialená správa zariadení, obsahu a služieb

Inovatívne využitie firemných smartfónov a tabletovZákazník - sieť potravinárskych predajní - hľadal komunikačnú platformu pre inhouse vyvinutú aplikáciu pre mobilné zariadenie na pravidelný dohľad nad vystaveným sortimentom zeleniny a ovocia.Čo sme museli vyriešiť:


  1. Zabezpečenie mobilnej služby pre aplikáciu.

  2. Navrhnutie spoľahlivých zariadení pre aplikáciu.

  3. Potrebu manažmentu zariadení na diaľku.Ako sme to v O2BS vyriešili


Zákazník oslovil O2 s požiadavkou na návrh a implementáciu komunikačnej časti riešenia na dohľad nad potravinovým sortimentom v predajniach. Nové riešenie optického dohľadu malo pribudnúť k už zabehnutým fixným dátovým službám využívaným napríklad aj na dohľad nad mraziarenskými zariadeniami ako bezpečnostný kamerový systém.

  • Vzhľadom na požiadavku maximálnej efektivity riešenia voľba padla na jednoduché riešenie - pre inhouse vyvinutú mobilnú aplikáciu navrhnúť mobilný telefón s kamerou pripojený do mobilnej siete a manažovaný MDM riešením.

  • MDM malo zabezpečiť jednoduchú aktualizáciu vyvíjanej aplikácie a zároveň obmedziť funkcie telefónu výhradne pre potreby aplikácie.

  • Po dodaní a otestovaní zariadení rôznych výrobcov boli zvolené zariadenia SAMSUNG natívne spolupracujúce s MDM riešením Samsung KNOX. Hoci nešlo o najlacnejší variant, klienta presvedčilo funkčné a odladené bezpečnostné Mobile Device Management riešenie.

  • Mobilná dátová komunikácia je zastrešená spoločným dátovým balíkom DATA POOL, ktorý je optimalizovaný na požadovaný objem prenášaných dát zo všetkých pokrytých predajní.

  • Po odsúhlasení finálnej podoby sa prvé fotografie zeleniny a ovocia prenášali do 48 hodín.


Použité služby a riešeniaMáte aj vy záujem o podobné riešenie alebo riešenie šité na mieru?

Stačí kontaktovať nášho špecialistu, ktorý s vami dohodne všetky detaily:

  • E: obchod@o2bs.sk

  • T: +421 2 1234 5678Zaujímať by vás mohli aj tieto naše riešenia:Na stránky Telekomunikačné riešenia pre biznis v digitálnej dobe >


PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI ZA ROK 2017

PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI ZA ROK 2018

PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI ZA ROK 2019

PEČAŤ SPOĽAHLIVOSTI ZA ROK 2020

POTVRDENIE O PRIEMYSELNEJ

BEZPEČNOSTI

Prihláste sa na odber noviniek

V súlade so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a Vyhlásením o spracúvaní osobných údajov týmto udeľujem spoločnosti O2 Business Services, a. s. súhlas so spracovaním osobných údajov v rozsahu uvedenom vo formulári za účelom zasielania noviniek.

© O2 Business Services, a. s.

Aupark Tower, Einsteinova 24, 851 01 Bratislava, Slovak Republic

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.