top of page

Mobilné služby pre biznis zákazníkov O2 v roamingu

Updated: Feb 15, 2022


V EÚ sa skutočne nemusíte obmedzovať

Aj vaše individuálne cenové podmienky roamingových mobilných služieb pre biznis klientelu podliehajú regulácii v rámci EÚ. Stanovený je maximálny príplatok k národným cenám služieb, ktorý bude postupne klesať.

Napríklad pri 1-dňovej služobnej ceste. Prevoláte 100 minút, odošlete 20 SMS a prenesiete 1 GB dát? Príplatok bude menej ako 7 €.

Alebo 14-dňová dovolenka. Prevoláte denne 5 minút, odošlete 5 SMS a presurfujete spolu 2 GB dát? Príplatok za celé obdobie nepresiahne ani 10 €.

Ale ani používateľ, ktorý surfuje výrazne nadštandardne, nemusí meniť svoje „domáce“ návyky.

Ak by presurfoval 12 GB, služba DATALIMIT ho upozorní SMS-kou a po 12 GB sa prenos dát v roamingu zastaví. Aby mohol používateľ pokračovať, musí poslať SMS alebo osloviť pre povolenie svojho administrátora, ak nemá nastavené právo administrácie svojej služby SMS-kou.
Aj v roamingu mimo EÚ vás chránime pred vysokými účtami

Odporúčame sa pri ceste do zahraničia mimo EÚ pripraviť - oboznámiť sa s roamingovými podmienkami služieb v krajinách, ktoré plánujete navštíviť. S voliteľným balíkom Svet je v Zóne 2 (Svet) zaradených viac ako 50 krajín. Najviac navštevovaných, ale aj úplne exotických.

Napríklad 14-denná dovolenka v Zóne 2 (Svet). Prevoláte denne 5 minút, odošlete 5 SMS? Poplatok za celé obdobie nepresiahne 35 €.

Náklady na mobilný prístup na internet v Zóne 2 (Svet) sú však rádovo vyššie ako v EÚ, ochranu pred vysokým účtom zabezpečí služba DATALIMIT. Ak mimo EÚ začnete prenášať dáta, po prvých pár prenesených MB dostanete SMS notifikáciu a následne sa prenos dát v roamingu zastaví. Aby mohol používateľ znova pokračovať, musí poslať SMS alebo osloviť svojho administrátora, ak nemá nastavené právo administrácie svojej služby SMS-kou.Ako na to?

Najjednoduchšie je osloviť naše zákaznícke oddelenie:

T: +421 2 2211 2444

Hlavne nezabudnite:

· používateľom povoliť služby v roamingu,

· nastaviť/zakázať používateľské práva na administráciu SMS-kou,

· overiť si, či je služba DATALIMIT aktívna.

A hurá na cesty.

bottom of page